V případě, že potřebujete pro jakoukoli část programu zajistit tlumočení do českého znakového jazyka, simultánní přepis či bezbariérový přístup, napište prosím vaše požadavky na a to nejlépe do 5. 3. 2025. Pak již nemůžeme zajištění těchto služeb garantovat.
Program postupně doplňujeme.
STŘEDA 19. BŘEZNA
BUDOVA A, CIRKULÁRNÍ HUB (přízemí)
10:45 - 11:00
Chcete si ujasnit svou kariérní cestu, získat praktické dovednosti a zvýšit svou šanci na úspěšné uplatnění na trhu práce? Kariérní centrum Univerzity Karlovy vám nabízí širokou škálu služeb – od individuálního poradenství a profesních testů po workshopy, networkingové akce a vypisuje i semestrální Kariérní předmět.. Na přednášce se dozvíte, jak centrum funguje, jaké příležitosti vám nabízí a jak je můžete efektivně využít pro svůj profesní rozvoj. Přijďte zjistit, jak si naplánovat kariéru už během studia a získat náskok do budoucnosti!
11:00 - 11:45
Jaká práva a povinnosti mají zaměstnanci? Na co si dát pozor při sjednávání pracovní smlouvy a čím se liší od DPP a DPČ? Jaké limity platí při plánování pracovní doby a za jakých podmínek může zaměstnavatel zaměstnance propustit? Jakub Tomšej z Právnické fakulty UK v rámci krátké přednášky nabídne prakticky orientovaný výklad nejdůležitějších otázek pracovního práva a zodpoví dotazy týkající se zaměstnávání studentů a absolventů.
11:45 - 12:30
Přemýšlíte o práci pro stát příp. v některé instituci EU? Dozvíte se:
- zda je státní služba dostatečně moderní a flexibilní,
- jaké jsou výhody služebního poměru,
- absolventi jakých oborů se mohou realizovat ve státní službě,
- jaké jsou požadavky na státní zaměstnance,
- jaká je aktuální situace v oblasti odměňování státních zaměstnanců,
- zda jde státní služba s aktuálními trendy,
- jaké jsou možnosti dalšího růstu ve státní službě,
- že je stát dobrým, zajímavým a perspektivním zaměstnavatelem.
Mgr.et Mgr. Jana Drábová, Ministerstvo vnitra ČR
12:30 - 13:30
Kariérová poradkyně nejprve představí služby kariérového poradenství a svoji práci. Následně bude odpovídat na vaše otázky, zejména z oblasti vzdělávání a získávání zkušeností, CV, LinkedIn a další formy sebeprezentace, hledání (první) práce, práce na volné noze či odměňování.
Chcete mít jistotu, že na vaši otázku přijde řada? Pošlete nám ji předem na .
13:30 - 13:45
Jednou z možností, jak ukázat personalistům a budoucímu zaměstnavateli zájem o obor, profesní kvality a zkušenosti je doplnění vašeho CV o dobrovolnickou zkušenost.
Dobrovolnické centrum UK je tu pro vás a skrze pestrou nabídku dobrovolnických pozic vám umožní rozvíjet své soft skills, komeptence a nabývat nové zkušenosti, které vás mohou připravit na budoucí povolání! Jako bonus je tu pak komunita dobrovolníků, nové zážitky, rozšíření obzorů a čas, strávený pro dobrou věc ve společnosti a okolním světě.
Přijďte se s naší nabídkou dobrovolnických pozic seznámit, věříme, že každý si u nás přijde na své.
13:45 - 14:45
14:45 - 15:15
Zajímá tě práce, která má smysl? Objev příležitosti ze světa zelených pracovních pozic.
Představím ti důvody, proč se o tento rostoucí obor zajímat a kde můžeš rovnou získat praktické zkušenosti. Přijď prozkoumat své budoucí možnosti.
15:15 - 16:15
Motivace je klíčovým faktorem úspěchu. Jak ale najít vnitřní energii, udržet si dlouhodobou motivaci a zároveň inspirovat ostatní?
Prozkoumáme různé zdroje motivace, rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a způsoby, jak překonávat překážky a vytrvat i v náročných situacích. Zaměříme se na sebepoznání, práci s vnitřními bariérami a návrhy, jak přirozeně motivovat nejen sebe, ale i svůj tým, kolegy nebo blízké.
Seminář je určen všem, kteří chtějí lépe pochopit své silné stránky, efektivně využívat potenciál a naučit se motivovat s respektem a autentičností.
16:15 - 16:45
Současný pracovní trh přináší celou řadu výzev – je rychlejší, fluidnější a dynamičtější. I proto je resilience, schopnost zvládat náročné a krizové situace, hodnocena zaměstnavateli jako klíčová vlastnost kvalitních absolventů. Je ale možné resilienci posílit?
V Centru resilience UK se právě tomuhle úkolu věnujeme. Resilience je dovednost, kterou je možné v životě rozvíjet a učit se jí. Na semináři se dozvíte něco o tom, jak je možné podpořit sebe sama v těžkých situacích, osvojit si návyky sebepéče, jak zvládat stres a také jak efektivně předcházet syndromu vyhoření.
Mgr. Jan Tesárek
16:45 - 17:30
Spolek Consulting Club 307 vás seznámí se svými cíly, tedy s tím, jak poskytují svým členům komplexní přehled o tom, jak v praxi vypadá prostředí consultingu a byznysu, a pomáhají jim zjistit, zda je pro ně tato kariérní cesta tou správnou.
Nepromeškejte ani setkání s absolventem, který se činnnosti ve spolku při studiu na Univerzitě Karlově věnovali. Co mu to dalo života, jaké kompetence a příležitosti získal a jak se mu daří dnes? Přineste si něco k pití a uzavřete s námi program milým a inspirujícím rozhovorem.
Daniel Pražák, Ph.D. (spolek Otevřeno)
STŘEDA 19. BŘEZNA
BUDOVA A, 3. PATRO, DIVADELNÍ SÁL
11:15 - 11:45
Kateřina Jiřinová, zkušená lektorka a mentorka v oblasti managementu a inovací, vám ukáže nejen, že se podnikavost naučit lze. Vysvětlí vám zároveň, co vše si pod tímto pojmem představit. Koncept podnikavosti totiž není spojen jen s podnikáním jako takovým. Je o schopnosti rozvíjet se, spolupracovat, spoluorganizovat, odpovídat na aktuální životní i karierní výzvy, vidět příležitosti, kde je ostatní nevidí, a být přitom společensky prospěšný. Na přednášce se dozvíte, proč je podnikavost důležitější než kdy dříve, a poznáte cesty, jak se v podnikavosti zlepšovat.
11:45 - 12:30
Zajímá vás, jak funguje právo v ozbrojených silách? Chcete nahlédnout do specifického světa vojenské legislativy a rozhodovacích procesů? Přijďte si poslechnout unikátní přednášku na téma právní služby Armády České republiky!
Dozvíte se, jakou roli hrají právní poradci v Armádě ČR, co je jejich úkolem v zahraničních operacích a jakým způsobem probíhá jejich vzdělávání a další rozvoj. Prezentace současně nabídne pohled na legislativní procesy, tvorbu a revizi vnitřních norem i právní poradenství ve specifické oblasti vojenského práva. Zároveň vyvrátí stereotypy o armádě a ukáže, že práce právního poradce v Armádě ČR je zejména o odbornosti, spolupráci a moderním právním myšlení.
Nezmeškejte příležitost setkat se s vojenským právníkem a diskutovat o tom, jaké to je spojit právnické vzdělání se službou pro obranu státu.
12:30 - 13:00
Představen bude inovativní kurz, který je určen všem, kteří chtějí rozvíjet svou kariéru v institucích a orgánech Evropské unie (EU). Přihlásit se mohou studenti posledních ročníků a absolventi Univerzity Karlovy, ale také široká veřejnost. Program je realizován za podpory Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí. Výběrová řízení na pozice do institucí EU organizuje úřad EPSO (Evropský úřad pro výběr personálu). Pozornost kurzu je věnována kariérním možnostem a příležitostem k uplatnění v institucích a orgánech EU. Cílem kurzu je zvýšit šance na úspěch v otevřených výběrových řízeních a posílit tak zastoupení Čechů a Češek v EU. Absolvent kurzu bude připraven na jednotlivé fáze výběrového řízení a seznámen s metodami vedoucím k úspěchu ve výběrovém řízení. Důraz je kladen na rozvoj měkkých dovedností. Kurz je společným projektem Univerzity Karlovy (UK) a Vysoké školy ekonomické (VŠE).
13:00 - 13:30
Evropská unie představuje jedinečný projekt se zásadním dopadem na životy občanů v Evropě i po celém světě. Práce v institucích EU tak nabízí možnost ovlivňovat důležitá politická rozhodnutí a aktivně přispívat k řešení výzev 21. století. Díky rozmanitosti pracovních příležitostí v EU můžete uplatnit své dovednosti hned v několika sférách a získat nové zkušenosti v jedinečném multikulturním prostředí. Pro evropské instituce pracuje přes 60 tisíc zaměstnanců z 27 členských zemí. V evropských institucích můžete uplatnit znalosti nejen 24 úředních jazyků EU a to i mimo území EU, na Delegacích, které se nacházejí po celém světě. Své uplatnění najdou nejen studenti mezinárodních vztahů, ale i třeba doktoři, právníci, vědci či překladatelé.
Tereza Sanjuan - Evropská komise
13:30 - 14:15
Společně se seznámíme se specifiky trhu práce v České republice, kulturními rozlišnostmi, přednostmi i bariérami pro cizince na trhu práce. Ukážeme si příležitosti, kde a jak hledat práci či brigádu – jaká jsou žádaná pracovní místa a odvětví v České republice, a kde hledat přední zaměstnavatele anebo zprostředkovatele práce. Řekneme si, jak správně formulovat žádost o práci a životopis, a také jaké jsou povinnosti uchazeče o práci ze zemí EU/mimo EU. Závěrem budete mít prostor pro vaše otázky, které můžete zasílat i předem na adresu stancova@careerpartner.cz.
Mgr. Denisa Stáncová, kariérní poradce UK
14:15 - 15:00
Hledáte práci, která bude mít dopad na životy milionů lidí? Vyhledáváte multikulturní prostředí a nebojíte se cizích jazyků? Pak mohou být mezinárodní organizace tím pravým místem pro vás. Mezinárodní organizace totiž nejsou jen klíčovou platformou v oblasti mezinárodních vztahů, ale také perspektivním zaměstnavatelem, který nabízí uplatnění pro studenty a absolventy řady oborů. Přednáška shrne základní informace o možnosti zaměstnání a průběhu výběrových řízení do NATO, OECD, OBSE, OSN a Rady Evropy.
Eduard Hulicius | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (gov.cz)
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
Zajímá vás, zda je doktorát určen pouze akademické sféře, nebo může otevřít dveře i v komerčním prostředí? Nejen toto téma otevřeme na panelové diskusi se členy České asociace doktorandů a doktorandek i absolventy doktorských studijních programů. Přijďte se nejen inspirovat, ale také ptát na otázky, které formují vaši profesní i akademickou kariéru.
17:00 - 18:00
Dokončení doktorátu není jen získání akademického titulu – otevírá také nové otázky a výzvy. Jakým směrem se vydat dál? Zůstat v akademickém prostředí, nebo se pokusit o vědeckou kariéru mimo univerzity?
Náš program vám pomůže v rozhodování, a především vás provede klíčovými kroky plánování akademické dráhy v České republice i v zahraničí. Společně se zaměříme na tyto otázky:
Jak se připravit na přechod mezi jednotlivými akademickými stupni?
Jaké kvalifikace a dovednosti jsou klíčové pro úspěšnou akademickou kariéru?
Jaké možnosti nabízí akademická sféra vědcům a výzkumníkům?
Co by vás mělo motivovat k akademické dráze a jaké faktory zvážit před rozhodnutím?
Jak se liší akademická kariéra v ČR od té v zahraničí?
Kde hledat spolehlivé zdroje a informace o akademické kariéře?