Kariérní předmět


Kariérní předmět vypisujeme i v letním semestru ak. roku 2023/2024. Najdete ho na Fakultě sociálních věd a je otevřen studujícím všech fakult Univerzity Karlovy.


JKB224

pondělí v 17:00 - 18:30

Zelená posluchárna, Celetná 20, Praha 1Základní informace, které potřebujete vědět:

Doporučený typ a ročník studia:

bakalářský, 2. ročník

Typ předmětu:

volitelný

Forma výuky:

prezenční

Forma ukončení:

zápočet

Počet kreditů:

3

Jazyk výuky:

čeština


Proč si předmět zapsat?

 

Předmět vám poskytne aktuální informace o trhu práce a představu o jeho budoucím vývoji. Vybaví vás potřebnými dovednostmi, které vám výrazně usnadní orientaci na trhu práce v 21. stolení – pochopení významu komplexity, náhody a změny a tím zvýší vaši adaptabilitu na trhu práce. Kurz klade důraz na budování a využívání sítí kontaktů (horizontálních i vertikálních), kariérní rozhovory a podporu kolegiality a pomoci druhým s jejich rozvojem. Je postaven na Happenstance learning theory a Chaos Theory in Careers. 


Čeho budete po absolvování předmětu schopni?


  • Uznat vysokou míru komplexity pracovního trhu v 21. století a svoje vlastní limity jeho ovlivnění. Určit dovednosti a osobností nastavení, které budou hrát na trhu práce zásadní roli. 

  • Identifikovat potenciál plánovaných náhodných událostí a umět je využívat k vlastnímu rozvoji.

  • Umět popsat své dovednosti a znalosti, které přináší na trh práce s důrazem na měkké dovednosti. Znát svoje pracovní hodnoty a hledat příležitostí, kde se mohou realizovat. 

  • Umět rozvíjet své sociální kontakty a využívat sítě. Vést kariérní rozhovory a aktivně je vyhledávat. 

  • Experimentovat se svou kariérou a přijmout změny jako příležitosti k dalšímu kariérnímu postupu. 

  • Spolupracovat a komunikovat tvořivě se svými kolegy, protože kolektivní moudrost je prostě pecka!Poslední změna: 19. leden 2024 10:25 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: