• Hledáte práci či brigádu při studiu? Pomůžeme vám se zorientovat.

Hledáte práci či brigádu při studiu? Pomůžeme vám se zorientovat.

Ať už jste studenty či čerstvým absolventy, určitě dříve či později začnete řešit, kde hledat práci nebo brigádu při studiu. Rozhodla jsem se tedy sepsat užitečné tipy na místa, kde jako personalistka často inzeruji a která též často doporučuji v rámci kariérní poradny.


Ačkoliv se mnohé firmy velmi snaží šlapat jim na paty, jedničkou stále zůstávají servery z rodiny LMC:

  • jobs.cz (široké spektrum pozic od středních až po vysoké manažerské, včetně brigád)

  • prace.cz (široké spektrum pozice od nižších až po střední management, včetně brigád)

  • pracezarohem.cz (široké spektrum pozic od středních až po vrcholový management, včetně brigád, specializace ve vyhledávání nabídek ve vámi zvolené vzdálenosti od místě bydliště)

  • atmoskop.cz (široké spektrum pozic od středních až po vysoké pozice, zobrazuje vždy zkušenosti zaměstnanců s konkrétní firmou, lze vybírat na základě atmosféry ve společnosti)

  • techloop.io (pozice zaměřené na IT a technologie)


Další zajímavou možností je vyhledávání pracovních příležitostí v mladých, dynamických firmách, kterým velmi záleží na firemním prostředí, flexibilitě atd.


Můžete vybírat např. zde:

  • startupjobs.cz (zde najdete nabídky mladých firem, obvykle ne starších jak dva roky, většinou technického a IT zaměření, ale zdaleka to není podmínkou)

  • cocuma.cz (server prezentující nabídky práce v ověřených firmách, které se nebojí nechat nahlédnout kandidátům pod pokličku, široké spektrum pozic)


Další možností je hledat práci na serverech jako je:


Ve všech těchto případech se jedná o nabídku spíše nižších až středních pozic v běžných profesích. Občas se ale poštěstí a můžete zde najít doslova poklad :-).


Zajímavou možností pro hledání příležitostných brigád zejména v oblasti gastronomie, manuální činnosti, výpomoci na koncertech a eventech je aplikace Grason.

  • aplikace Grason (zdarma ke stažení, nutná účast na vstupním pohovoru, poté se může přihlašovat na brigády přímo přes aplikaci na směny, které se vám hodí)


Hledáte-li práci v oblasti zdravotnictví, kromě ostatních výše zmíněných serverů existuje také platforma specializovaná přímo na tento obor:


Hledáte-li uplatnění ve školství, kromě výše uvedených, můžete vybírat například zde:


Pokud se pohybujete v oblasti IT, kromě výše uvedeného, své hledání můžete rozšířit také  na servery:

 

Hledáte-li práci ve státní správě, můžete využít např. tento server: 

 

Porozhlížete-li se po práci v zahraničí, můžete využít také tyto portály.

 

Stále jste nenašli, co hledáte? Nevěste hlavu. Některé obory vyžadují více času na hledání toho pravého uplatnění.Řada firem má také své kariérní stránky a proto se vždy vyplatí zamyslet se, v jakém typu firmy byste rádi pracovali, udělat si search a v první řadě prohlédnout jejich kariérní stránky. Nebojte se tedy využívat všechny dostupné zdroje hledání práce, jako je vyhledávání na Linkedinu, doporučení, přímé oslovování vytipovaných firem apod. A pokud stále tápete? Ozvěte se do poradny a určitě na něco přijdeme :-).Poslední změna: 3. září 2023 22:59 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: